نوشیدنی انرژی زا ردبول طلایی 250 میلی لیتر

85,000 ریال

edr_117

محبوب ترین نوشیدنی انرژی زا در دنیا !

این مدل تمام شده است

تولیدکننده

موجود شد اطلاع بده

رد بول (REDBULL)به معنی: گاو نر قرمز نام نشان تجارتی (برند) یک نوشابه انرژی‌زا است محصول شرکت رد بول هم ‌اکنون این نوشیدنی در سراسر دنیا دارای محبوبیت است. در سال ۲۰۰۷ تعداد بیش از ۳ میلیارد قوطی رد بول در جهان بفروش رفته‌است.

ویتامین‌ها: ویتامین‌های ب کمپلکس، جهت نرمال باقی‌ماندن فعالیتهای بدن بسیار ضروری بوده و نقش حیاتی در استقامت فیزیکی ایفا می‌نماید. بر خلاف سایر ویتامینها (آ، سی، دی و ای) بدن، قادر به جذب ویتامین ب کمپلکس «بسیار زیادی» نیست. هر آنچه که اضافی است براحتی دفع می‌گردد.

نیاسین: نوعی ویتامین با نام دیگر B-۳، که با جلوگیری از تولید تریگلیسرید باعث افزایش کلسترول مفید(HDL) می‌شود. متأسفانه مقدار کافی از نیاسین در این محصول وجود ندارد که بتواند این فایده را ایفا کند.

کافئین: تأثیر تحریک کنندگی بر روی سیستم گردش خون و سیستم مرکزی اعصاب. هر قوطی۲۵۰ میلی گرم ردبول حاوی میزان کافئین موجود در یک فنجان قهوه فیلتر شده می‌باشد.

کربوهیدراتها: به‌عنوان یک منبع انرژی، تقریباً صرفاً بصورت ساکاروز و گلوکز. میزان انرژی هر قوطی ۴۸۰kj (۱۱۲٫۵کیلو کالری)

گلوکورونولاکتون: از ترکیب مولکول گلوکز و لاکتوز (قند شیر) بوجود می‌آید. تسریع بخشیدن به دفع سموم بدن، تنظیم متابولیسم بدن، و کمک به بدن جهت تجدید قوا پس از یک تمرین سخت فیزیکی یا فعالیت فکری. در غلاتی مانند جو نیز یافت می‌شود.

تورین: بعنوان یک انتقال دهنده متابولیک عمل می‌کند. آمینو اسیدی است که بطور طبیعی در بدن وجود دارد و دارای خاصیت دفع سموم می‌باشد. در شرایطی که بدن انسان تحت فشار حاصل از فعالیت‌های بدنی شدید قرار می‌گیرد، مقدار تورین تولید شده جوابگوی نیاز بدن نیست. همچنین انقباضات قلبی را تقویت می‌نماید.

سدیم سیترات: معمولاً به عنوان نگه دارنده استفاده می‌شود، که به تبدیل گلوکز به لاکتید کمک می‌کند. این تأثیر چشمگیری را هنگام فعالیت‌های ورزشی به وجود می‌آورد.

اینوسیتول: نوعی کربوهیدرات موجود در ماهیچه حیوانات که به طور شگفت آوری افسردگی، اضطراب و اختلالات روانی و عصبی را بهبود می‌دهد. این ترکیب می‌تواند سرطان را نابود سازد، اما حدود ۳۶۰ قوطی ردبول برای این پدیده لازم است و اینوسیتول نوشیدنی خاص خود را نیاز دارد.

 

ردبول در ایران

ردبول در ایران پرطرفدارترین نوشابه انرژی زاست اما به تازگی رئیس سازمان دولتی غذا و دارو در ایران، ردبول را غیر بهداشتی و غیرشرعی دانسته و در اقدامی عجیب ردبول را حرام و ممنوع اعلام کرد. استفاده از اسپرم گاو دلیل ممنوعیت استفاده از ردبول در ایران عنوان شده است.

اعلام غیربهداشتی و غیرشرعی بودن مصرف نوشابه ردبول تنها به علت ورود قاچاق نوع تقلبی آن به شبکه ی عرضه می باشد. نمونه ی اصلی آن که متعلق به شرکتی اتریشی است، مجوزهای لازم سازمان غذا و دارو را برای حضور در بازار مصرف دارا است و از نظر مصرف منعی ندارد. اما نمونه ی تایلندی آن مجوز واردات نداشته و از طریق مبادی غیرقانونی وارد کشور شده است.این در حالیست که این دو نوشابه خیلی با هم شباهت دارند .

داستان وجود اسپرم گاو در نوشابه ردبول، در رسانه‌های اجتماعی انگلیسی زبان نیز مشاهده می گردد. دلیل این مساله این است که ریشه کلمه تائورین”Taurine” ، یکی از مشتقات اصلی ردبول، از کلمه لاتینِ Taurus به معنای گاونر گرفته ‌شده ‌است و وجود این ماده در اسپرم گاونر، بهانه‌ای برای شایعه پردازی جهت وجود اسپرم‌ گاو در این نوشیدنی گردیده است. و برگرفتن نام تجاری این شرکت از نامِ گاو نر نیز، بر این شایعات دامن زده است، که البته واقعیت غیر از این است.

 

250 میلی لیتر
250 میلی لیتر یا یک قوطی
180 کیلوکالری
72 کیلوکالری